تبلیغات
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان - دانشگاه ها میتوانند در انتخابات امسال نقش تاثیر گذاری داشته باشند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

حسین زینلیان بروجنی در گفتگو با خبرنگار کلار، اظهار داشت: دانشجویان به عنوان یکی از اقشار مهم در کشور باید نسبت به وضعیت فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه، با دغدغه و در نظر گرفتن آرمان ها با توجه بر واقعیت های موجود در کشور فعالیت داخل دانشگاه را کنار فعالیت علمی خود داشته باشند.
وی ضمن بیان این که امروز در دانشگاه شاهد سردرگمی فعالیت دانشجویی و سیاسی هستیم، گفت: جنبش دانشجویی اگر مقتدر باشد و به آرمانهای اولیه خودش به ویژه جنبش دانشجویی مسلمان ایران مانند استکبار ستیزی، عدالت خواهی و عزت طلبی پایبند باشد به خوبی می تواند به وظایف خود عمل کند و نتایج مثبتی برای آینده کشور به دنبال داشته باشد.
دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان این که نفوذ یکی از کلید واژه هایی است که از اوایل انقلاب اسلامی ایران در سال 1342 با قیام 15 خرداد کلید خورد، تصریح کرد: نفوذ مسئله مهمی بود این که عده ای به باورهای حرکت مردم، انقلابیون و امام راحل اعتقادی نداشتند ولی به دلایل مختلف با آن همکاری می کردند.

زینلیان گفت: سیستم نفوذ هم از جانب نیروهای خارجی بود و افرادی که از لحاظ ایدئولوژی به کشورهای دیگری مانند شوروی و آمریکا وابسته بودند که التقاطیون بعد از انقلاب را شکل دادند و هم عده ای که از داخل به دلیل اختلاف سلیقه ها و برداشت های مختلف نسبت به حکومت  وارد انقلاب شدند و به مرور بعد از انقلاب 1357 با آن حرکت بزرگ مردمی به منافع مختلفی دست یافتند.

وی ادامه داد: ملت با بصیرت ایران پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نفوذی ها را شناسایی کرد و به مرور آنان را به حاشیه راند که امروز دیگر حتی از برخی آنها اسمی نیست.

زینلیان بیان کرد: خط نفوذ که دلبستگان به غرب و سیاست ها و ایدئولوژی لیبرالی است متاسفانه در چند سال اخیر در کشور شدت گرفته و می خواهند  آرمانهای اولیه حضرت امام(ره) و شهدا را کمرنگ کنند.
دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: دولت به عنوان مسئول فراهم کننده فضای علمی، فرهنگی و سیاسی در دانشگاه ها باید اجازه ورود به فضای سیاسی و فرهنگی و بررسی تخصصی خیلی از مسائل را به دانشگاه ها بدهد و در یک فضای بدون حاشیه و به دور از سیاست زدگی مشکلات کشور بررسی شود.

وی گفت: متاسفانه جریاناتی مانند"کرسنت" که از طرف دولت جمهوری اسلامی به عنوان خط قرمز مطرح می شود یا مسائلی مانند"فتنه" که بعضا اجازه نمی دهند بازخوانی شود و یا حتی عده ای اجازه ورود فتنه گران به دانشگاه ها را میدهند تا سخنرانی کنند موجب می شود که فضای آزاد برای بررسی مسائل به صورت تخصصی گرفته شود.
زینلیان اضافه کرد: دانشگاه ها میتوانند امسال در انتخابات نقش تاثیر گذاری داشته باشند به شرط این که وارد فضای حاشیه ای و خیلی از قوا سالاری ها نشوند و به عنوان نیروی جریانات سیاسی نقش بازی نکنند.
وی بیان کرد: دانشگاه ها با شناخت و درایتی که دارند میتوانند در بصیرت افزایی و تبیین شاخص های یک نماینده مفید برای جامعه موثر باشند.
زینلیان ادامه داد: امروز دانشجویان متاسفانه درگیر مشکلات و دغدغه های هستند که دولت تدبیر و امید باید به دنبال فکر جدی برای حل این مشکلات باشد.
وی، مشکل اشتغال و خدمت سربازی را از جمله مشکلات دانشجویان دانست و گفت: دولت برای حل مشکلات خودروسازان وام 25 میلیونی اختصاص می دهد ولی از سوی دیگر برای جوانانی که نیاز به سه میلیون برای ازدواج دارند وام تخصیص داده نمی شود.
زینلیان، جنبش دانشجوی ایران را تخصصی تر و مطالبه گرتر از گذشته دانست و گفت: اگر دیروز روز دانشجو را با شعار دادن و فریاد کشیدن می شناختند امروز تشکل های دانشجویی مسائل را تخصصی تر بررسی میکنند.
دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: امروز در جنبش دانشجویی در بسیاری از اطاق فکرها رصد مسائل اقتصادی، فرهنگی، جنگ نرم، رسانه و موارد متعدد دیگری داریم که در جنبش دانشجویی اول انقلاب نداشتیم و این نشان دهنده آن است که جنبش دانشجویی علمی تر و تخصصی تر از گذشته شده است.


منتشر شده در پایگاه خبری تحلیل کلار

 [ سه شنبه 17 آذر 1394 ] [ 07:53 ب.ظ ] [ واحد تشکیلات ]

[ نظرات() ]