تبلیغات
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان - برخی از معوقات بانکی مصداق فساد اقتصادی است/ مذاکره‌کنندگان به دسیسه‌های آمریکا توجه کنند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری


آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: یکی از محورهای مهم تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت از سرمایه‌گذاری‌های سالم است که قوه قضائیه در این زمینه تمام توان و تلاش خود را به کار خواهد گرفت.
به گزارش «خبرگزاری دانشجو» به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تبریک میلاد حضرت زینب(س) و با آرزوی پیروی از سیره ائمه اطهار(ع) در کسب معارف دینی و معنوی گفت: پیام‌ها، خطابه‌ها و ایستادگی حضرت زینب(س) در جریان قیام عاشورا و حوادث پس از آن برای همه مومنان نقشه راه است و به مومنان حقیقی چگونه خوب زیستن در دنیا را نشان می دهد.

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه «با تأمل در زندگی اهل بیت(ع) که انوار الهی و راهگشای طریق الی‌الله هستند می‌توان به زندگی بهتری دست یافت»، افزود: حضرت زینب (س) این بانوی بزرگوار، آن همه مسائل و مصائب عظیم را دیدند و بعد فرمودند «ما رأیت الا جمیلا» که پیامی سرشار از توحید و توکل بر حق تعالی و درسی برای تمام مومنان است که صبر داشته باشند و شکر حق‌تعالی بگذارند.


آیت‌الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یک سال از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی گذشته است، با تأکید بر ضرورت توجه به توانمندی‌های داخلی و توان جوانان ایران اسلامی در عبور از مشکلات و توطئه‌های دشمنان از جمله تحریم‌های ظالمانه، اظهار کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی محور اصلی، تکیه بر توانمندی‌های داخلی است، البته این مسئله به معنی قطع رابطه با دنیای خارج نیست اما راه عبور از مشکلات چیزی جز تکیه بر توان فرزندان این سرزمین نیست.


رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه «تمام دستگاه‌ها و قوای سه‌گانه هر کدام وظیفه‌ای خاص در قبال تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و البته بار اصلی آن بر دوش دستگاه اجرایی است» به نقش دستگاه قضایی در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: یکی از محورهای مهم تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حمایت از سرمایه‌گذاری‌های سالم است که قوه قضائیه در این زمینه تمام توان و تلاش خود را به کار خواهد گرفت.


رئیس دستگاه قضا یکی از موارد مربوط به دستگاه قضایی در اقتصاد مقاومتی را پیگیری موضوع معوقات بانکی دانست و تأکید کرد: برخی از معوقات بانکی مصداق فساد اقتصادی است و باید با آن برخورد کرد چرا که عده‌ای تسهیلات بانکی را اخذ کرده و آن را به جای تولید و صنعت در جاهای دیگری به کار بسته‌اند و از پرداخت بدهی‌ها و معوقات خود هم سر باز می زنند، اما در مقابل عده‌ای نیز تسهیلات بانکی را در جای خود و در راه تولید و اشتغال به کار گرفته‌اند به دلیل برخی مسائل از جمله تحریم و یا مشکلات دیگر دچار مشکل شده‌اند و از پرداخت بدهی خود نیز امتناع نمی‌کنند.
آیت‌الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه باید از سرمایه‌گذاران و افرادی که با استفاده از تسهیلات بانکی به سراغ کار و تولید رفته اما دچار مشکل شده‌اند، حمایت کرد، افزود: با هماهنگی دستگاه اجرایی و بانک‌ها، قوه قضائیه آماده حمایت از سرمایه‌گذاری سالم و رفع موانع از سر راه تولید و اشتغال زایی است.


رئیس قوه قضائیه یکی دیگر از موانع تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را «فرار مالیاتی» اعلام کرد و از عزم دستگاه قضایی در برخورد با فراریان از پرداخت مالیات خبر داد و گفت: متأسفانه افرادی با وجود ثروت هنگفت و تجارت وسیع راه‌های فرار از پرداخت مالیات را بلد هستند، که این کار جرم است و فراریان از پرداخت مالیات باید به دست قانون سپرده شوند.


آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: امیدواریم با هماهنگی مطلوب میان دستگاه اجرایی و قوه‌ قضائیه، دستگاه قضایی بتواند نقش موثر خود را در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایفا کند.


رئیس قوه قضائیه در ادامه سخنان خود با تأکید مجدد بر حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، خواستار توجه مذاکره کنندگان به دسیسه‌های طرف مقابل به ویژه آمریکا شد و گفت: نکته مهم در این مذاکرات این است که مردم ما برای رسیدن به این شرایط بسیار زحمت کشیده‌اند و تیم محترم مذاکره کننده نباید از خطوط قرمز ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری عبور کند، هرچند مطمئن هستیم که فرزندان ملت ایران درطول مذاکرات بدون هراس از دشمن و با توکل بر خداوند متعال در مذاکرات به پیش می‌روند.


رئیس دستگاه قضا اذعان اخیر رئیس جمهور آمریکا در هجمه‌های سایبری علیه دانش هسته‌ای ایران را نمونه‌ای از عداوت طرف خارجی مذاکرات برشمرد و تأکید کرد: البته توان ایران در مقابله با چنین حملات و کارشکنی‌ها بسیار بالاست اما این اقدامات و اعتراف به آن نشانگر عمق عداوت طرف‌های مذاکره با ماست و ضروری است که در روند مذاکرات با توجه کامل به حقوق ملت بزرگ ایران مراقب کارشکنی دشمنان باشیم.[ چهارشنبه 6 اسفند 1393 ] [ 03:48 ب.ظ ] [ دبیر سیاسی ]

[ نظرات() ]