تبلیغات
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان - نظام الدین موسوی در همایش جامعه اسلامی دانشجویان؛ تشکل‌های دانشجویی از سیاست‌زدگی پرهیز کنند/اگر در مسئله هسته‌ای کوتاه بیاییم دشمن دست‌بردار نخواهد بود

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید‌نظام‌الدین موسوی در نوزدهمین همایش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با عنوان «‌بیداری جنبش‌های دانشجویی و ایجاد تمدن اسلامی‌» در دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه تشکل جامعه اسلامی دانشجویان جزء تشکل‌های باسابقه و کیفی است، اظهار کرد: با وجود تمام هجمه‌های سنگین، تشکل‌های انقلابی در فضای دانشگاه‌ها از بالندگی خاصی برخوردارند.

وی با اشاره به حوزه جنگ نرم گفت: امروز عرصه اصلی نبرد جمهوری اسلامی ایران با دشمن صحنه رسانه‌ها است و ‌رسانه سرباز اصلی در تمامی خاکریز‌ها محسوب می‌شود.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با بیان اینکه‌ امروز بحث «خرد‌رسانه‌ها» مطرح می‌شود، اضافه کرد: تا دیروز رسانه‌های بزرگ و خبرگزاری‌ها مطرح بودند ولی‌ به دلیل هزینه‌بر بودن، امروز «خرد‌رسانه‌ها» وارد میدان شده‌اند به طوری که حتی در شبکه‌های مجازی یک فرد به خودی خود یک رسانه است که می‌تواند گروه ایجاد کند و از این طریق اقدام به خبرسازی نماید.

موسوی به ارتباط تشکل‌های دانشجویی و رسانه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: ارتباط میان تشکل‌های دانشجویی به‌ خصوص تشکل‌های جامعه اسلامی دانشجویان با رسانه‌ها باید پررنگ‌تر شود تا بتوانیم در عرصه جنگ نرم پیروز شویم.

وی در ادامه مراسم و در پاسخ به پرسش‌های دانشجویان، درباره تابعیت دوگانه برخی مسئولان اظهار داشت: تابعیت دوگانه مسئولان ایراد بزرگی به دولت‌ها‌ست که در این دولت نیز حضور برخی با تابعیت دوگانه دید‌ه می‌شود که این مسئله سبب ‌شده چنین اشخاصی به طور طبیعی در برخی مسائل حساسیت لازم نسبت به مسائل کشور را نداشته باشند.

موسوی در ارتباط با حضور دانشجویان در عرصه انتخابات تصریح کرد: انتخابات یک امر سیاسی است و دانشجویان باید به مسائل سیاسی و روشنگری سیاسی که یکی از وظایف آنان است ورود پیدا کنند.

‌وی متذکر شد: تشکل‌های دانشجویی در آستانه انتخابات می‌توانند نقش بسیار ارزنده‌ای در تقویت گفتمان انقلاب داشته باشند، اما باید از جناح‌بازی و سیاست‌زدگی پرهیز کنند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس در ارتباط با اظهارات علی مطهری بیان کرد: علی مطهری از جایگاه سیاسی و علمی لازم برخوردار نیست و حرف‌های مهم و اساسی نمی‌زند که بخواهیم به آن پاسخ دهیم.

وی اضافه کرد:‌ نیروهای انقلابی تاکنون به خاطر پدر شهید ایشان سکوت کرده‌اند و احترام وی نیز به عنوان یک فرزند شهید برای ما واجب است.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به اظهارات رئیس جمهور خطاب به منتقدان خود گفت: یکی از انتقاداتی که به رئیس جمهور محترم آقای روحانی می‌شود، نوع مواجهه ایشان با منتقدین است که ادبیات پسندیده‌ای نیست.

موسوی ادامه داد: جایگاه ریاست جمهوری جایگاه حساسی است و رئیس جمهور فشارهای بسیاری را متحمل می‌شود، اما سعه صدر، ابزار سیاست است که باید در‌نظر گرفته شود.

مدیرعامل خبرگزاری فارس در پاسخ به این سئوال که آیا یک رسانه حق دفاع از یک جریان را دارد، عنوان کرد:‌ هر تشکل و رسانه‌ای می‌تواند از یک جریان خاصی دفاع کند.

موسوی با بیان اینکه هیچ دولتی همانند دولت نهم بدنه‌اش متشکل از نیروهای حزب‌اللهی و انقلابی نبود، خاطرنشان کرد: دولت احمدی‌نژاد در یک برهه‌ای به سمت‌و‌سویی پیش رفت که با اهداف اولیه آن فاصله داشت.

‌وی با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: در آن هنگام خبرگزاری فارس از رسانه‌هایی بود که در خط مقدم مقابله با فتنه قرار داشت و در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان نقش تاثیرگذاری بر عهده گرفت.

مدیرعامل خبرگزاری فارس یادآور شد: در زمان احمدی‌نژاد دلسوزان نظام با جریان انحرافی، مشایی و رحیمی و امثال آن مشکل داشتند‌ و احساس می‌کردند که چنین افرادی خیلی سنخیتی با شعار‌های احمدی‌نژاد ندارند و نگران این بودند که امثال رحیمی فساد را به بدنه دولت تزریق ‌کنند.

موسوی در پاسخ به این سئوال که چرا رسانه‌ها در قبال کرسنت سکوت کرده‌اند، گفت: قرارداد کرسنت بزرگترین فساد است که هم مسئله امنیتی و هم مسئله اقتصادی دارد که مهدی هاشمی و برخی دیگر با پول و رشوه این قرارداد را امضا کردند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها به احترام شورای عالی امنیت ملی تاکنون سکوت کرده‌اند، اما این قرارداد به ضرر ایران است و دولت ایران در این ماجرا بسیار زیان می‌بیند.

موسوی تاکید کرد: مسئله کرسنت مسئله مهمی است که باید رسانه‌ها و تشکل‌های دانشجویی نسبت به این قرارداد واکنش نشان دهند.

وی در ارتباط با قیمت نفت عنوان کرد: این چه نوع دیپلماسی نفتی است که هر زمان زنگنه وزیر نفت می‌شود قیمت نفت روی ۲۰ دلار و ۳۰ دلار می‌ماند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به نحوه مذاکره تیم هسته‌ای تاکید کرد: «قدم زدن» و «لبخند زدن» در جریان مذاکره با دشمن دردی را دوا نمی‌کند.آمریکایی‌ها دشمن ما و زیاده‌خواه هستند و دست از خوی استکباری برنمی‌دارند. پس افراد چه در میدان جنگ و چه در میدان مذاکره باید به طرف مقابل به چشم همان دشمن نگاه کنند.

وی افزود: اگر ما در مسئله هسته‌ای کوتاه بیاییم فردا دشمن مسئله حقوق بشر را به میان می‌آورد و دست‌بردار نخواهد بود.

موسوی در ارتباط با قتل سه دانشجوی مسلمان در آمریکا یادآور شد: بعد از این حادثه، رسانه‌های آمریکا سکوت کردند، ولی خبر از طریق شبکه‌های مجازی منتشر شد و ‌رسانه‌های داخلی ایران نیز نسبت به انتشار خبر اقدام کردند و اوباما نیز موضع گرفت و خبرگزاری فارس با انتشار مطلبی خطاب به مقامات وزارت خارجه از آنان پرسید که با وجود اینکه حتی اوباما نیز در قبال این اقدام وحشیانه موضع گرفته‌است، چرا شما سکوت کرده‌ا‌ید؟![ چهارشنبه 29 بهمن 1393 ] [ 05:26 ب.ظ ] [ دبیر سیاسی ]

[ نظرات() ]