تبلیغات
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان - رحیم‌پورازغدی در همایش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان: دشمنان به دنبال راهی برای جلوگیری از گسترش انقلاب اسلامی هستند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسن رحیم‌پور ازغدی استاد حوزه و دانشگاه در نوزدهمین همایش سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که با موضوع «بیداری دانشجویی و تمدن‌سازی نوین اسلامی» در مشهد مقدس در حال برگزاری است، گفت: دشمن تحلیل‌های اشتباهی در رابطه با انقلاب اسلامی دارد. پس از شکل‌گیری انقلاب برخی می‌گفتند که انقلاب اسلامی دوام زیادی نخواهد آورد.

وی در ادامه به مشکلات کشور و انقلاب در ۳۵ سال گذشته اشاره کرد و گفت: تجربه‌ای که ما در برخورد با مشکلات داشته‌ایم می‌تواند الگویی برای کشورهای دیگر باشد و وظیفه دانشجویان انقلابی این است که الگوی انقلاب را با دیدگاه مکتبی انقلاب اسلامی در اختیار سایر دانشجویان کشورهای اسلامی قرار دهند تا آنها نخواهند دوباره چرخ را اختراع کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به تلاش‌های دشمنان و غرب برای از بین بردن انقلاب اشاره کرد و گفت:‌ در گذشته دشمنان انقلاب می‌گفتند چگونه می‌شود انقلاب را در نطفه خفه کرد ولی امروز به دنبال راهی هستند که انقلاب اسلامی گسترش پیدا نکند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: فرهنگ‌سازی انقلاب هرگز آنگونه که غربی‌ها می‌گفتند نبوده است. انقلاب اسلامی طبق مکتب انبیا به وجود آمده و امام همواره به جوانان انقلابی می‌گفتند از تمدن شرق و غرب تبری بجویند زیرا ما خودمان مکتب انبیا داریم.

وی به اقدامات مردم در بحث نهضت نفت اشاره کرد و گفت: در نهضت نفت مردم با عرق دینی وارد صحنه شدند و مبارزه خود را در راه حق می‌دانستند. رحیم‌پور ازغدی به دخالت‌های انگلیس در امور داخلی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: رضا خان یک آدم بی‌سواد و معتادی بود که انگلیسی‌ها آن را آوردند و شاه ایران کردند.

وی به پیشرفت‌های بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود: قبل از انقلاب، ایران در رابطه با علم جایگاهی نداشت ولی امروز می‌بینیم که در سرعت تولید علم اول است. وی در ادامه با اشاره به راهپیمایی گسترده مردم در ۲۲ بهمن اظهار داشت: بزرگترین راهپیمایی‌های جهان در ایران راه می‌افتد که ملت خودشان را صاحبان انقلاب می‌دانند. البته انتقاداتی هم وجود دارد و مردم گلایه‌هایی نسبت به مسئولان دارند ولی این مسئله آنها را از انقلاب دور نمی‌کند.

وی در ادامه به برخوردهای دوگانه انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: چطور می‌شود که غرب رفتار امام خمینی را که ایشان سخن از تمدن اسلامی می‌کردند را افراطی می‌داند ولی کسانی که در مقابل دوربین‌ها سر می‌برند و به زنان مسلمان تجاوز می‌کنند افراطی نیستند؟ ازغدی ادامه داد: مردمی که امروز مورد حمله داعش قرار گرفتند به ایران التماس می‌کنند و می‌خواهند به آنها کمک کنیم. حال اگر ما به یاری آنها برویم می‌گویند دخالت کرده‌اید. ولی آمریکا که از آن طرف دنیا می‌آید و ملت‌ها را غارت می‌کند کارش دخالت نیست.

وی در ادامه در رابطه با آینده جمهوری اسلامی گفت: آینده درخشانی را برای جمهوری اسلامی پیش‌بینی می‌کنم. البته همه باید به وظایف خود عمل کنند و دانشجویان در رابطه با تمدن اسلامی نقش خود را ایفا کنند.

این استاد دانشگاه به تلاش غرب برای به حاشیه بردن دین اشاره کرد و افزود: برخی از جریان‌های سکولار در داخل کشور می‌گویند مردم‌‌سالاری و دین به مفهوم معنویت فقط قابل جمع است و باید کاری کنیم که هم مردم‌ساری باشد و هم معنویت! این یعنی دموکراسی لائیک و سکولار و مذهب دکور صحنه است.

رحیم‌پور ازغدی تأکید کرد: انقلاب اسلامی برای تمدن‌‌سازی می‌گوید مردم‌سالاری دینی و اسلامی باید باشد یعنی حاکمان را مردم انتخاب کنند و مردم بر آنها نظارت داشته باشند یا آنها را عزل و نصب کنند اما حرکت سیستم در چارچوب مکتب الهی و اسلام باشد. فرق می‌کند بگوییم مردم‌سالاری دینی یا اینکه بگوییم مردم‌سالاری و دین.

وی خاطرنشان کرد: برخی‌ها می‌گویند هم مردم‌سالاری و هم دین ولی یک عده سکولار عریان خشن هستند که آنها می‌گویند، یا دین یا آزادی، یا دین یا تمدن، یا دین یا حقوق بشر یا دین یا جمهوری. ازغدی ادامه داد: یک عده سکولار ملایم نیز هستند که می‌گویند با جنگ نمی‌شود کاری از پیش برد و باید با لبخند جلو رفت. آنها می‌گویند هم دین و هم دموکراسی و وقتی می‌گوییم معنی دموکراسی چیست می‌گویند معلوم است همین دموکراسی غرب و لائیک را می‌گوییم.برچسب ها:جاد،

[ چهارشنبه 29 بهمن 1393 ] [ 04:22 ب.ظ ] [ دبیر سیاسی ]

[ نظرات() ]