تبلیغات
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان - شیعه‌هراسی توطئه غرب برای تفرقه‌ افکنی در جهان اسلام

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری


آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: عقب‌نشینی از حقوق هسته‌ای ملت در واقع عقب‌نشینی از عزت و استقلال ملت است و کاستن از تعداد سانتریفیوژها در واقع تنها یک عقب‌نشینی مادی نیست بلکه آثار معنوی زیادی دارد. 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تأکید بر اینکه ملت و مسئولان ایران با استقامت و صبوری مراحل مختلف مذاکرات هسته‌ای را پشت سر گذاشتند و همزمان غربی‌ها در هر گام رو به جلو زیاده خواهی جدیدی مطرح کردند، گفت: نگاه زورگویانه غرب به ویژه آمریکا در تمام مراحل و مسیر مذاکرات وجود داشته است، چنانکه در برخی مراحل می‌گفتند 500 سانتریفیوژ داشته باشید بعد می‌گفتند هزار یا 2 هزار سانتریفیوژ داشته باشید و متأسفانه برخی‌ها در داخل نیز با این زورگویی غربی‌ها همراه می‌شدند که این اشتباه بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران مانند تمام کشورهای در حال توسعه  به انواع مختلف انرژی نیاز دارد و البته دستیابی به این انرژی زمان بر است، افزود: ایران در مسیر توسعه است و در این مسیر به طور فزاینده‌ای به انرژی برق نیاز دارد و از این رهگذر نیازمند به کارگیری همه امکانات از جمله انرژی هسته‌ای است و این نیاز واقعی را نباید انکار کرد و گول حرف‌های ساده اندیشان را خورد.

رئیس قوه قضاییه افزود: عقب نشینی از حقوق هسته‌ای ملت در واقع عقب نشینی از عزت و استقلال ملت ایران است و کاستن از تعداد سانتریفیوژها در واقع تنها یک عقب نشینی مادی نیست بلکه آثار معنوی زیادی دارد که مربوط به عزت، بزرگی، استقلال و خودباوری ملت ایران می‌شود.

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: پذیرش زیاده‌خواهی غربی‌ها در واقع لگدمال کردن عزت یک ملت و زدودن خودباوری آنان است و مثل این می‌ماند که کشوری بیگانه بخواهند چند کیلومتر مربع از خاک یک کشور را اشغال کند و عده‌ای در داخل آن کشور بگویند که چند کیلومتر در مقابل میلیون‌ها کیلومتر مربع که مسئله‌ای نیست، پس بهتر است آن چند کیلومتر را بدهیم تا بروند در حالی که طرح چنین مسئله‌ای به هم ریختن هویت و استقلال ملت و زدودن روح خودباوری او است و کمتر انسان آزاده‌ای آن را می‌پذیرد.

رئیس دستگاه قضا با قدردانی از تیم مذاکره کننده که مذاکرات را تا این مرحله رسانده و رئیس جمهور که بر این مسائل نظارت می‌کند، افزود: از این پس نیز مراحل دشواری در مذاکرات در پیش است که این مراحل نیز با ایستادگی ملت و مدیریت مسئولان طی خواهد شد و ملت ایران با عزت و اقتدار بیش از پیش به سمت استقلال و پیشرفت گام برخواهد داشت.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: البته ایستادگی و مقاومت منافاتی با تعامل و گفت‌وگوی منطقی و مدیریت صحنه مذاکرات و حتی انعطاف در برخی امور ندارد.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: تولید سوخت برای تأمین انرژی هسته‌ای مسئله مهمی است چرا که ما را از دیگران بی نیاز می‌کند و مانع از این می‌شود که قدرت‌های بزرگ هر زمان خواستند به ما سوخت بدهند و هر وقت اراده کردند سوخت راکتورهای ما را قطع کنند.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج به بسیجیان و مردم ایران با تأکید براینکه بسیج، صرفاً سازمانی به مانند سازمان‌های دیگر نیست گفت: تأسیس بسیج که نهادی نوپا بود و اکنون شجره‌ای طیبه شده است در واقع بسط و گسترش تفکر اعتماد به مردم و به میدان آوردن آنان است که به خوبی از سوی حضرت امام (ره) مطرح شد.

رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: بسیج در واقع اعتماد به توده های مردم است که در هر زمان و مکان به خوبی جواب می‌دهد و این نگاه جهادی را می‌توان به خوبی در جهت رسیدن به اهداف نظام گسترش داد، کما اینکه اکنون نیز در کشور عراق به کمک همین توده‌های مردمی و به رهبری مرجعیت، جریان تکفیری و خشونت بار داعش که غربی ها مدعی بودند چند سال طول می‌کشد بر آن غلبه کنند، رو به اضمحلال است.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: نگاه بسیجی نگاهی اعتقادی و جهادی است و در دفاع مقدس به خوبی بروز یافت و در بحث اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم ها نیز می‌تواند به عنوان راهکاری مناسب عمل کند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به برگزاری همایش «کنگره جهانی جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» در قم از سوی روحانیت و مرجعیت، برگزاری این همایش را بسیار مناسب دانست و گفت: همچنان که در میدان جنگ و در عمل، با تفکر خشونت بار داعشی مقابله می‌شود باید به صورت نظری نیز با چنین جریان‌هایی مقابله تا ریشه چنین تفکراتی خشکانده شود.

آیت‌الله آملی لاریجانی اسلام را دین فطرت، عقلانیت و منطق توصیف کرد و با انتقاد از تلاش

غربی ها در گسترش « اسلام هراسی» افزود: نگاه و تفکر تکفیری، نگاهی ساخته و پرورش یافته غرب است، تا چهره اسلام واقعی را که چهره‌ای متین و منطقی است با اعمال خشونت بار در مقابل دیدگاه جهانیان تخریب کنند.

رئیس دستگاه قضا حمایت غرب از تروریست‌ها در سوریه را موجب تقویت این جریان و نمونه‌ای از حمایت‌های غربی از جریان اسلام هراسانه برشمرد و گفت: علمای جهان اسلام اعم از شیعه و سنی باید تلاش کنند که چهره واقعی اسلام را به جهانیان نشان دهند و اعلام کنند که عملکرد و اندیشه جریان‌های تکفیری موجب وهن اسلام است واین قبیل خشونت ها ربطی به اسلام ندارد.

آیت الله آملی لاریجانی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کردند در حمایت از جریان مقاومت نگاه مذهبی ندارد و هدفش حمایت از اسلام واقعی و راستین و پیشبرد اهداف متعالی اسلام است و این تفکر باید در جوامع مسلمان تقویت شود که هرگاه دشمن مشترکی جهان اسلام را تهدید کرد همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی در مقابلش بایستند.

رئیس قوه قضاییه «شیعه هراسی» را بخش دیگری از توطئه غرب برای تفرقه افکنی در جهان اسلام و مقابله با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و گفت: کشورهای شیعه و جمهوری اسلامی ایران به همان مقدار که پشتیبان و خواهان کمک به حزب‌الله است به حماس نیز کمک می‌کنند چرا که هدف سربلندی و اقتدار اسلام و دفاع از هویت اسلامی در مقابل دشمنان است.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره پیش نویس سیاست های حقوقی ـ قضایی حاکم بر برنامه توسعه ششم کشور ادامه یافت.[ چهارشنبه 5 آذر 1393 ] [ 08:05 ب.ظ ] [ دبیر سیاسی ]

[ نظرات() ]