تبلیغات
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان - امضاء کنندگان امان نامه ی دشمنان ،خود را بشناسند …

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

“در زیارات و کلماتی که از ائمه علیهم‌السّلام راجع به اباالفضل العبّاس رسیده است، روی دو جمله تأکید شده است: یکی بصیرت، یکی وفا. بصیرت اباالفضل العبّاس کجاست؟ همه یاران حسینی، صاحبان بصیرت بودند؛ اما او بصیرت را بیشتر نشان داد. در روز تاسوعا، مثل امروز عصری، وقتی که فرصتی پیدا شد که او خود را از این بلا نجات دهد؛ یعنی آمدند به او پیشنهاد تسلیم و امان‌نامه کردند و گفتند ما تو را امان میدهیم؛ چنان بر خورد جوانمردانه‌ای کرد که دشمن را پشیمان نمود. گفت: من از حسین جدا شوم!؟ وای بر شما! اف بر شما و امان‌نامه شما! (۱۲) نمونه دیگرِ بصیرت او این بود که به سه نفر از برادرانش هم که با او بودند، دستور داد که قبل از او به میدان بروند و مجاهدت کنند؛ تا این‌که به شهادت رسیدند. میدانید که آنها چهار برادر از یک مادر بودند: اباالفضل العبّاس – برادر بزرگتر – جعفر، عبداللَّه و عثمان. انسان برادرانش را در مقابل چشم خود برای حسین‌بن‌علی قربانی کند؛ به فکر مادر داغدارش هم نباشد که بگوید یکی از برادران برود تا این‌که مادرم دلخوش باشد؛ به فکر سرپرستی فرزندان صغیر خودش هم نباشد که در مدینه هستند؛ این همان بصیرت است. وفاداری حضرت اباالفضل العبّاس هم از همه جا بیشتر در همین قضیه وارد شدن در شریعه فرات و ننوشیدن آب است.”امام امت ۲۶/۱/۱۳۷۹

همیشه زمانی دشمن امان نامه می آوردکه چیزی درچنته دارد و هنگامی این امان نامه از جبهه کفر باشد حتما  از نوع مادیات است زیرا دشمنی که همیشه به خاطرزر وسیم و بالاخره مادیات این دنیا دنی  بعضی ها را می خرد، پس حتما باید همیشه یک بستر و زمینه ای دشمن برای دادن این امان نامه فراهم می کند .

این بسترها و زمینه سازی ها درهر دوره ای متفاوت است، و در هر عصروزمانی با توجه به مقتضیات زمان و مکانش این بستر را دشمن به نوعی برای لغزش افراد مهیا می سازد.

مثلا در سال ۶۱ هجری قمری درروز دهم محرم الحرام عمرسعد ملعون امان نامه ای برای حضرت ابالفضل علیه السلام  آورد وگفت هرچیزی بخواهی به تو می دهیم اصلا تو با این توانایی با این تن رشیدت حیف تو نیست کشته شوی ، در جبهه حسین بمانی چیزی جز مرگ و سختی  نصیبت نمیشود، اصلا چرا تو با این همه قدرت نباید فرمانده باشی و…… از این طور مضمون ها که رهبری در جملات فوق هم فرموده اند برای حضرت خواند.

میخواهم بگویم وزمینه بستر را این طورفراهم کردند اماحضرت عباس علیه السلام  که نافذالبصیره بودند از این مادیات چشم بست و به خاطر بصیرتی که داشت توانست این امتحان الهی را باموفقیت پشت سر بگذارند.

 اما این طور زمینه سازی ها و بستر سازی به نوعی تاریخ مصرفشان انقضاشده است اما هنوز هم انسانهای بی بصیرتی پیدا می شوند با این طور زمینه سازی های ساده ای امان نامه دشمنان را دودستی بگیرند.

در این مقاله بر آن شدم تا به عزم خودم بسترها وزمینه هایی که دشمن برایمان آماده ساخته را بیشتر معرفی و یادآوری کنم تا در این را مبادا پذیرای امان نامه هایی از دشمن شویم ؛ و این را باید دانست که بصیرت دینی و حسینی وار است که می تواند ما را از این بسترها ودام ها به سلامت بگذراند.

بازی درزمین دشمن امروزه برای ما کاملا مهیا شده است(در ادامه متن خواهید فهمید) و حتی بازی هم می کنیم ولی نمی فهمیم …

دشمن به ما گفت :شما باید زیر سلطه من باشید باید فرهنگ و دین وسیاستی که من می گویم داشته باشید..اصلا عزت یعنی چه؟ استقلال یعنی چه و….

ما گفتیم : نه ما خودمان برای خودمان تصمیم  گیری می کنیم ،گفتیم امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند وگفتیم محور ما اسلام است ، گفتیم “وَلَن یَجْعَلَ اللّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلاً” و… دشمن هم گفته باشد خیلی خوب حالا که با با زور وسخت افراز نمی توانم ، مشکل  ندارد من هم صبرم زیاد است من کارم را خوب بلدم….

گفت یک کاری به سرتان  می آورم خودتان بادست خودتان وبه زور امان نامه را را از من بگیرید وامضا کنید ما هم گفتیم:به همین خیال باش …..

حال می خواهیم ببینیم چقدر ما و چقدر دشمن  توانسته ایم و توانسته روی حرفمان و روی حرفش بمانیم وبماند .

دشمن گفت من ماهواره می آورم برایتان شبکه رایگان فارسی به شما اختصاص می دهم ،عجب دشمن خوبی است که برای ساکنان کشور خودش به خاطر پخش شبکه هایش مالیات می گیرد برای ایرانیان رایگان وتازه با زبان فارسی شبکه جهانی اختصاص می دهد .عجب دشمن خوبی داریم اصلا این ها دشمن اند ؟؟ آیا ما توهم نداریم؟؟  ……نه توهم نداریم بلکه بصیرت نداریم چرا که دشمن برای تکمیل پازل اهدافش شبکه فارسی وان  ، بی بی سی و… را می آورد.

با  اینها دارد ملت ما را به سمت شهوت های جنسی می کشاند ، دارد  حرمت ها را میشکند حرمت بزرگتر و کوچکتر ومحرم و نامحرم و همسر و شوهر را  و…. ، دارد مصرف گرایی را جز فرهنگ ملت قرار می دهد تا اسراف را عادی سازی کند ، دارد رویکرد فمنیستی را درخانواده ها گسترش می دهد، دارد  حجاب روی سرخواهر و مادر ما برمی دارد ودرکنارش غیرت را ازما می گیرد، دارد مردم را از این انقلاب و نظام واسلام ناامید می کند ، دارد اوضاع داخلی رامتشنج ونابه سامان واوضاع بیرون وکشورهای دشمن را گل وبلبل نشان می دهد، دارد ملت را به ازدواج نکردن ومجرد ماندن تشویق می کند ، دارد مزدوجین را به عدم زاد وولد تشویق می کند، دارد ودارد …. و ما چه کار کرده ایم… …اندکی تامل…….

خیلی دقیق کار می کند خیلی آرام، خیلی نرم،  بدونی که ما  اصلا چیزی احساس کنیم  وقتی می فهمیم که دیگر کار از کار گذشته است.

در کل دارد سبک زندگی و الگوی زیستن ما را تغیر میدهد.فرهنگ ما ازاسلامی اصیل به غربی اصیل تبدیل می کند.حالا بعضی از ماها و مسئولین به جای اینکه جلوگیری و آگاه کردن ملت ازاین خطرات ؛ خودمان هم  به هم زدن این آش هفت تخمه  دشمن کمک می کنیم ، می آییم سرعت اینترنت را افزایش می دهیم پهنای باند را زیاد می کنیم در حالیکه زیر ساخت های مناسبش را هنوز ایجاد نکرده ایم….

البته اینها از آنجایی آب می خورد که افراد امثال آقای جهانگرد که از فعالین فتنه ۸۸ است در پست معاونت وزیر ارتباطاات این مملکت دارد یک تازی میکند و…

دشمن گفت فیس بوک ،  وات ساپ ،لاین ، وایبر ،وی چت و … می آورم من شما را دوست دارم می خواهیم با هم مرتبط باشیم اخبار را ثانیه ای داشته باشیم  می خواهیم اطلاعاتان  بالا برود نمی خواهم ناآگاه باشید ما به دنبال راحتی وآسایش مردم جهان هسیتم ما به دنبال حقوق بشر و دمکراسی هستیم…به به چه دشمن خوبی!!!

نگفت می خواهد همان اهدافی که در ماهواره آوردن  داشته را با صد چندان برابرش را در همین شبکه های اجتماعی اجرا کند ؛ البته؛ گفت ما غفلت کردیم ما بی بصیرت بودیم .

واقعا زندگی کردن در آخرالزمان خیلی سخت است چه قدر دام وتله برای ما گذاشته اند از هر کدام خود را رهایی کنیم یکی دیگر با همان اهداف اما در شکلی وحالتی دیگر برایمان ساخته و پرداخته کرده اند لذا  ابزاری و وسیله ای که می تواند ما را به سلامت از این خطر بگذراند همان بصیرت است همان مولفه ای که حضرت عباس داشت همان چیزی که باعث شد ابوالفضل ، ابوالفضل شود.

مبادا حزب وجناح خود را  بر منافع وعزت واستقلال این ملت ترجیح دهیم مبادا برای رای آوردن بر سر منافع وایدلوژی اسلام مذاکره کنیم  .

دشمن همیشه دشمن است اما اشکال و شیوهای دشمنی یک روز با شمشیر ونیزه است یک روز با تانک وتوپ است یک روز هم با ماهواره وشبکه های اجتماعی …..است ؛ در کل یک روز جنگ جنگ سخت افرازی  یک روز نرم افزاری.

اما مشکل یا نه سختی کار اینجاست که جنگ سخت  روشن  و هویدا ست اما در جنگ نرم که امروز ما درگیر آن هستیم شاید حتی با دشمن همکاری کنیم ،شاید نوکر حلقه به گوش دشمنان شویم و شاید حتی  در آن بمیریم واصلا نفهمیم؛ سختی اینجاست…

اینجاست که افراد با بصیرت ، بصیرت شان به کمکشان می آید؛ اینجاست که اگر اشتباه کنیم دوباره حسین زمان را به قتل گاه می فرستیم واگر این چنین شود شکی در  آن نیست اگر از یزید گناه کار تر نباشیم کمتر هم نیستیم امروز عرصه جنگ خیلی دشوار است در این راه هم باید بصیرت خود را افزایش دهیم وخود را جلو ببریم  وهم برای دیگران  بصیرت زایی کنیم.

علیرضازارع شهرآبادی
[ یکشنبه 2 آذر 1393 ] [ 11:27 ق.ظ ] [ دبیر سیاسی ]

[ نظرات() ]