تبلیغات
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان - بهمئی در گفت‌وگو با فارس: فشار افراطی‌ها به دولت در بحث معرفی وزیر علوم، خیانت به 4 میلیون دانشجو است

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری


دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: اخیرا شاهد بودیم اساتیدی که به نوعی در فتنه دست داشتند به صورت زنجیره‌وار به مجلس معرفی شدند، کسانی که با فشار به دولت باعث این لجبازی‌ها می‌شوند به 4 میلیون دانشجو خیانت می‌کنند.

میلاد بهمئی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: وزارت علوم دستگاهی برای سنجش عملکرد دولت‌هاست. اگر دولت و کشوری به دنبال پیشرفت، توسعه و خودکفایی است باید به وزارت علوم و نهادهای علمی خود توجه ویژ‌ه‌ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه وزارت علوم در کشور ما نقش بسیار ویژه‌ای در پیشرفت و توسعه علمی دارد، افزود: این موضوع در تاریخ کشور ما قابل لمس است و هر زمان که از پتانسیل‌های وزارت علوم با برنامه و مستمر استفاده شده ما شاهد تاثیر آن در زندگی و حتی روابط بین الملل بوده‌ایم.

بهمئی اضافه کرد: متاسفانه هر وقت که آفت‌هایی مانند نگاه‌های حزبی، باند بازی، بی‌توجهی به مطالبات رهبری و بی اعتنایی به دغدغه نخبگان در وزارت علوم رسوخ کرده این نهاد از راه و هدف اصلی خود خارج شده‌است.

این فعال دانشجویی ضمن یادآوری این فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند: «دانشگاه مبدا همه تحولات است»، تصریح کرد: بی‌شک در کشور ما دانشگاه می‌تواند در عرصه‌های علمی، سبک زندگی، بی‌کاری، ازدواج و سایر حوزه‌ها تحولات بسیاری ایجاد کند.

وی ادامه داد: شرط ایجاد تحول در دانشگاه‌ها مد نظر قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری است. ایشان فرمودند: سرعت رشد علمی کشور حفظ شود و احزاب در دانشگاه‌ها جولان ندهند، ولی متاسفانه در وزارت علوم دولت یازدهم این مطالبات نادیده گرفته شد و باعث شد سقوطی دو پله‌ای در تولید علم داشته باشیم. از طرفی عزل و نصب‌های بی‌حساب و کتاب مانع حفظ آرامش دانشگاه‌ها شد.

بهمئی با بیان اینکه افراد لیبرال و فتنه‌گر نمی‌توانند زمینه‌های پیشرفت علمی کشور و اسلامی شدن دانشگاه‌ها را رقم بزنند، خاطرنشان کرد: شرط بعدی برای ایجاد تحول در وزارت علوم و دانشگاه‌ها این است که فتنه به عنوان خط قرمز همه مسئولان دولتی و دانشگاهیان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل باعث ایجاد فتنه 88 شدند، گفت: کاری که سردمداران فتنه انجام دادند قابل بخشش نیست، متاسفانه اخیرا شاهد بودیم اساتیدی که به نوعی در فتنه دست داشتند به صورت زنجیره‌وار به مجلس معرفی شدند. کسانی که با فشار به دولت باعث این لجبازی‌ها می‌شوند به 4 میلیون دانشجو خیانت می‌کنند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان در ادامه ضمن تقدیر از نمایندگان مجلس به خاطر دقت در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی اظهار داشت: متاسفانه در دولت یازدهم وزارت علوم ذبح شد، ناامیدی و سرگردانی در دانشگاه‌های کشور موج می‌زند و وزارت علوم عروس اصلاح‌طلبان تندرو شده‌است.

بهمئی در خاتمه گفت: امیدواریم تکلیف وزارت علوم هرچه زودتر مشخص شود. این روند مسلما نه تنها به رشد علمی ضربه می‌زند بلکه باعث می‌شود که دانشجویان انگیزه خود را برای ادامه تحصیل از دست بدهند.
[ یکشنبه 2 آذر 1393 ] [ 11:23 ق.ظ ] [ دبیر سیاسی ]

[ نظرات() ]